Polikarbon Teknik Bilgiler – Ürün Detaylarımız

Polikarbon malzemeler termoplastiklerin özel bir grubudur. Polikarbon malzemeler polikarbonat olarak ta adlandırılırlar. Bu malzemelerin çok geniş kullanım alanları bulunmaktadır. Su damacanalarından, gözlük camlarına, havuzların üzerlerindeki kaplamalara kadar birçok sektörde Polikarbon levha kullanılmaktadır. Polikarbon malzemelerin sağladığı büyük avantajlar bulunmaktadır. Bu malzemelerin ısı izolasyonları mükemmel derecede iyidir. Kullanıldıkları alanlarda ısı kaybına yol açmazlar. Kırılmaya karşıda dirençlidirler. Kolay kolay basit darbelerden zarar görmezler ve kırılmazlar. Her ortamda, tüm hava koşullarında sorunsuz bir şekilde kullanılabilirler.

—40 derece ve 115 derece arasındaki her hava koşulunda kullanılabilirler. Sıcak ve soğuk bükme gibi kolay şekil verilebilir özellikleri ile her yerde kullanılabilinir. Ses konusunda da yeterli derecede izolasyonu bulunan Polikarbon malzemeleri ses bariyerleri olarak ta kullanılabilinir. Polikarbonat levhalar yüzeylerinde su tutmazlar. Çatı olarak kullanıldığı alanlarda verilecek olan hafif bir eğim ile üzerlerinde yağmur suyu birikmez ve su giderlerine kolaylıkla ulaşır. Polikarbon levha ışık konusunda da müthiş bir geçirgenlik sağlarlar. %90 oranında ışığı geçirerek kullanıldıkları alanlarda ışığı kesmez ve ortamın aydınlık kalmasını sağlar.

Polikarbonatlar kullanıldıkları alanlara göre farklı boyutlarda ve farklı ağırlıklarda olurlar. Piyasada çok geniş alanlarda kullanılan polikarbonat levhaların boyutları 210 cm x 600 cm dir. Farklı kalınlıklar olabilmektedirler. 4, 6, 9, 10, 16, 20, 25, 32 mm kalınlıklarında polikarbonatlar üretilmekte ve kullanılmaktadır. Kalınlıklarına göre ağırlıkları da farklılık göstermektedir.

polikarbon iletişim polikarbon whatsapp