Polikarbon Cam

Polikarbon cam herhangi bir şekil ve boyutta kalıplanabilir. Kurşun geçirmez cam, koruyucu gözlük ve diğer uygulamalarda kullanılmıştır. Bu malzeme, yüksek darbe dayanımı gösterir.

polikarbon cam nedir

Polikarbon cam, yüksek sıcaklıklarda erimeyen veya deforme olmayan termoplastik ürünüdür. Otomotiv, havacılık ve elektronik dahil olmak üzere birçok farklı endüstride kullanılmaktadır.

Aşırı hava koşullarına dayanabilmesi ve uzun ömürlü olması nedeniyle binaların yapımında kullanım için mükemmel bir malzemedir.

Polikarbon Cam Nedir ?

Polikarbon cam nedir sorusuna örneklerle cevap verelim. Güvenlik camı, LCD ekranlar ve gıda ambalajı gibi çeşitli ürünlerin yapımında kullanılan bir tür termoplastiktir. Bunun yanında standat camların kullanıldığı tüm alanlarda kullanılır. Kırılmaz, çizilmez. Bu da yüksek güvenlik sonucunu beraberinde getirir.

Polikarbon Cam Fiyatları

Bu ürün, genellikle güvenlik camları ve araba camlarının üretiminde kullanılan bir plastik türüdür. Ayrıca inşaat, elektronik ve hatta askeri teçhizat gibi diğer uygulamalarda da kullanılır.

Polikarbon cam fiyatları ebadına göre değişmektedir. Ürün fiyatı, boyutuna, ağırlığına ve kalınlığına bağlı olarak değişebilmektedir. Güncel fiyatlarımız aşağıdaki gibidir.

Polikarbonat cam özelliklerinin ana avantajı, yüksek ısı sapma sıcaklığı (HDT) değerlerine sahip olmalarıdır; bu, çatlama veya erime olmadan yüksek sıcaklıklara dayanabilmeleri anlamına gelir.

Not: Cam yerine ne kullanılabilir sorusunun cevabı aslında tam olarak solid polikarbonat levhalardır. Kırılmaz özelliği sayesinde camın tehlike arz ettiği her yerde rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Cam Yerine Polikarbon

Cam; pencereler, cam eşyalar ve diğer ürünler gibi ürünlerin yapımında kullanılan popüler bir malzemedir. Ancak çevre sorunlarına yönelik farkındalığın artmasıyla, cama alternatifleri düşünmek önemlidir. Plastik, ahşap, metal, bambu gibi cam yerine kullanılabilecek birçok malzeme bulunmaktadır. Bu malzemelerin her birinin kullanım amacına bağlı olarak kendi avantajları ve dezavantajları vardır.

✅1 mm Polikarbon Cam Levha125×205 cm340 TL
2 mm Polikarbon Cam Levha205×305 cm1480 TL
3 mm Polikarbon Cam Levha205×305 cm2200 TL
4 mm Polikarbon Cam Levha205×305 cm2900 TL
5 mm Polikarbon Cam Levha205×305 cm3650 TL
6 mm Polikarbon Cam Levha205×305 cm4350 TL
8 mm Polikarbon Cam Levha205×305 cm5800 TL
Polikarbon Cam Fiyatları – Tüm Fiyatlar İçin Tıklayın

polikarbon iletişim polikarbon whatsapp