Solid Polikarbon

Solid polikarbon, birçok ürünün imalatında kullanılan bir plastik türüdür. Bu tür plastik güçlü ve dayanıklıdır ve çeşitli şekillerde kolayca kalıplanabilir. Solid polikarbonat levhalar güçlü, sağlam ve uzun ömürlüdür. Diğer polikarbonat çeşitlerine göre darbe dayanımı daha yüksektir.

Solid Polikarbon Levha Fiyat

Solid polikarbonat fiyatları almak istediğiniz ürüne göre değişiklik göstermektedir. Fiyat aralığı, ürünün boyutuna, kalınlığına, kalitesine ve rengine bağlıdır. Fiyat açısından solid polikarbonat fiyatları, yoğunluğu daha yüksek olduğu için diğer plastik türlerine göre daha yüksektir. Bununla birlikte, diğer plastik türlerine göre daha dayanıklıdır.

İşte solid polikarbonat levhaların başlangıç fiyatları;

1 mm Solid Polikarbon 125×205 cm340 TL
2 mm Solid Polikarbon 205×305 cm1480 TL
3 mm Solid Polikarbon 205×305 cm2200 TL
4 mm Solid Polikarbon 205×305 cm2900 TL
5 mm Solid Polikarbon 205×305 cm3650 TL
6 mm Solid Polikarbon 205×305 cm4350 TL
8 mm Solid Polikarbon 205×305 cm5800 TL
Polikarbon Cam Fiyat Tablosu

Tüm Listeye Buradan Göz Atın

Polikarbon, çeşitli şekillerde kolayca kalıplanabilen bir tür termoplastik polimerdir. İnşaat sektöründe çok yaygın olarak kullanılır.

Kurşun geçirmez cam ve gözlük camlarında da kullanılan önemli bir malzemedir. Bu levhalar, inşaat sektöründe onlarca yıldır kullanılan bir plastik türüdür. Ayrıca otomotiv ve elektronik sanayinde de kullanılmaktadır.

Polikarbonatın aşağıdakiler dahil birçok kullanımı vardır:

  • Yapı malzemeleri
  • Otomotiv parçaları
  • Havacılık parçaları
  • Kurşun geçirmez cam
  • Gözlük camları

Bu ürünlere olan talep son birkaç yılda artmıştır. Bunun nedeni, çeşitli endüstrilerde kullanılabilen çok yönlü bir malzeme olmasıdır.

Solid polikarbon nedir?

Solid polikarbon, mukavemeti, dayanıklılığı ve hafifliği ile popüler olan bir plastik türüdür. Kurşun geçirmez cam imalatında da kullanılır.

Solid polikarbon kırılır mı?

Solid polikarbon levhaların 40 mm kalınlığından sonra kurşun geçirmediği bazı kuruluşlar tarafından onaylanmıştır. İnşaatta kullanılan en az 4 mm ve üstü levhalar ise, normal bir kullanıcı tarafından kaynaklı hatada kırılması mümkün değildir.

polikarbon iletişim polikarbon whatsapp