Polikarbon Sera Fiyatları ve Maliyet Hesaplama

Maliyetleri düşürmek için tek tabakalı bir Polikarbon sera satın almaya cazip gelebilirken, gerçek şu ki çift duvarlı Polikarbonat kadar iyi performans göstermiyor. Solexx gibi çift duvarlı bir sera, standart camdan iki kat daha fazla ısı tutma özelliğine sahiptir. Solexx seraları kolayca temin edilebilir ve birçok Sera Emporium kiti Solexx kullanılarak yapılır.

Işık geçirgenliği

Polikarbonat seralarda en çok kullanılan malzemedir, ancak kullanabileceğiniz başka birçok tür de vardır. Seranız için bir tane seçmenin en iyi yolu, iletebileceği ışık miktarını göz önünde bulundurmaktır. Örneğin, tek duvarlı polikarbonat paneller % 86 ışık geçirgenliğine sahiptir. Solid polikarbonat, tabaka içinde boşluk bırakmadan yapılır ve daha çok cam gibi görünür. Solid polikarbonat seralar daha pahalıdır ve hücresel polikarbon seralardan daha ağırdır.

Bir polikarbonat sera ile bir cam sera arasındaki fark, içinden geçebilecek ışık miktarıdır. Şeffaf polikarbonat seralar güneş ışınlarının yüzde 90’ına kadar ışık iletirken, buzlu polikarbonat seralar sadece yaklaşık% 65’e kadar ışık iletecektir. Çoğu amaç için, bir polikarbonat sera bir ev bahçesi veya başka bir sera için en iyi seçim olacaktır. İletebileceği ışık miktarı, yaşadığınız iklime ve yetiştirdiğiniz ürün türlerine bağlıdır.

polikarbon sera maliyet

Isı yalıtımı

Çatının altına ve polikarbon seranızın kenarlarına fazladan plastik tabaka katmanları koyarak iyi bir ısı yalıtımı elde edebilirsiniz. Bu katmanlar, bir kabarcık plastikle çevrili iki kat gümüş folyodan yapılmıştır. Bu tür bir yalıtım seradaki ısıyı daha uzun süre koruyacaktır. Ancak, kullanımı pahalı olabilir. Verimliliğinden emin değilseniz, seranızın duvarlarına ve tavanına da uygulayabilirsiniz.

Polikarbonat bir sera için mükemmel bir malzemedir, çünkü UV ışınlarını filtreleyebilir, ancak yine de ısı ve ışığın geçmesine izin verebilir. Malzeme yarı saydamdan opaklığa kadar çeşitli tonlarda gelir ve oldukça dayanıklıdır. Orijinal şeffaflığını geri kazanmak için polikarbonatın cilalanmasına gerek yoktur. Polikarbon seraların aşındırıcı temizleyiciler veya kimyasal solüsyonlarla temizlenmesi seraya zarar verebilir.

polikarbon sera fiyat

Dayanıklılık

Cam üzerine bir polikarbon sera seçmenin birçok faydası vardır. Polikarbonat camdan yaklaşık iki yüz kat daha güçlüdür ve bu nedenle kırılmaya daha az eğilimlidir. Ayrıca aşırı sıcaklık ve hava koşullarına dayanabilir. Polikarbon levhaların uzun ömürlülüğü, onları çok erken değiştirmek için para harcamak zorunda kalmayacağınız anlamına da gelir. Bu onları seralar, otobüs barınakları, okullar ve hastaneler için mükemmel bir seçim yapar.

Seralar için 8 milimetrelik malzeme en yaygın olanıdır, daha kalın 10 milimetrelik levhalar ise müştemilatlar ve örtü kanopileri için en iyi şekilde kullanılır. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, seçtiğiniz polikarbonat levhaların kalınlığı, seranın eğriliğinin yarıçapını, panel yapısını ve destekler arasındaki mesafeyi etkileyecektir.

Maliyet

Tipik olarak, polikarbonat paneller ucuzdur ve yerel bir donanım mağazasında satın alınması kolaydır. Ancak, paneller sızmaya başlarsa, yeni paneller satın almanız veya bunları güçlendirmeniz gerekebilir. Her iki durumda da, cama göre daha düşük maliyetli bir alternatif sunar. Sızıntıları önlemek için bazı ipuçları;

polikarbon sera

İlk olarak, polikarbonat camdan daha ucuzdur. Bu, zaman içinde daha yüksek onarım maliyetlerine yol açabilir. Cam seralar, ayrıca kaya veya dolu etkilerine dayanamaz. Temperli cam çatlaklara karşı daha iyi koruma sağlar, ancak yine de kırılma riski taşır. Temperli cam seralar daha pahalı olmasına rağmen, ticari yetiştiriciler için pratik olmayabilirler. Bu gibi durumlarda, bir polikarbonat sera daha iyi bir seçim olabilir.

POLİKARBON FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN

polikarbon iletişim polikarbon whatsapp